Szakmai nap és laboravató a Gépészmérnök tanszéken
2016. április 21-én a Grundfos – Helios – Herz cégek szakmai napjára és légtechnikai laboravató rendezvényre került sor a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar Gépészmérnök Tanszékén.
A Gépészmérnök Tanszék nem először ad helyet szakmai nap vagy cégbemutató megrendezésére országos gépipari gyártó- és szolgáltató cégeknek, biztosítva ezzel régiós megjelenésüket. Ugyanakkor a cégbemutatók lehetővé teszik egy-egy új gépészeti rendszer részletes ismertetését a szakmai felhasználóknak, az egyetemi oktatóknak és hallgatóknak egyaránt. Ezen a szakmai napon is a régió 30 szakembere vett részt.
A Grundfos – Helios – Herz szakmai nap keretében előadó cégek mindegyike szoros kapcsolatban van a tanszékkel és a laborokban nagyértékű eszközeikkel ismerkedhetnek meg a hallgatók. A rendezvényen először Kovács István a HELIOS műszaki vezetője tartott előadást „Szellőztető megoldások EC technikával” címmel. Erdei István értékesítési igazgató a GRUNDFOS újgenerációs keringető szivattyúk alkalmazását mutatta be. A „Biomassza kazán alapismeretek” című előadásában a kazánok új generációjáról beszélt Páger Szabolcs, a HERZ műszaki tanácsadója.
A Gépészmérnök Tanszék számára a nap legörömtelibb része a Légtechnikai Laboravató volt. A tanszék számára felajánlott rendszer egy kompakt kialakítású hővisszanyerős készülék, amely lakások, irodák központi szellőztető rendszeréhez alakítottak ki. Az eszköz szériakivitelben tartalmazza az innovatív easyContosls beépített webszerveres vezérlést. A rendszer úgy lett kialakítva, hogy többféle üzemmód tesztelésére legyen lehetőség:
- friss levegő a külső térből bevezetve
- levegő előtemperálása levegős talajkollektorral
- levegő előtemperálása vizes talajkollektorral
- levegő előtemperálása talajszondával
Az üzemeltetési variációk sokfélesége kiváló szakdolgozat téma lehet a hallgatóinknak.
Ugyancsak az ünnepség keretében került bemutatásra a Schako Kft. új ajándéka, amely egy helyiség nyomástartás vezérlés működőképes modellje.
A tanszék nevében köszönetet kívánunk mondani a szakmai támogatóknak, mert az új eszközök révén oktatásunk gyakorlati része jelentősen bővülhetett. Remélhetőleg mérési eredményeinkkel, diákjaink szakdolgozat készítése közben felmerült tapasztalataival hamarosan a szaksajtóban is hírt tudunk adni.