Pécsi Tudományegyetem logo Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar
Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar

SCIndikátor tudománykommunikációs pályázat

A Nők a Tudományban Egyesület megalakulása óta sikeresen dolgozik azon, hogy a tudomány és innováció közelebb kerüljön a társadalom egészéhez.

Célul tűztük ki, hogy a fiatal tehetségek megfelelő tanulási lehetőséget és szakmai életpályát választhassanak. Ennek érdekében az ország számos felsőoktatási intézményével, és közel 100 ipari szereplővel szorosan együttműködve évente több programot szervezünk. 

Az egyik kiemelt kezdeményezésünk a SCIndikátor mentorprogram alap- és mesterszakos illetve PhD hallgatóknak nyújt támogatást ahhoz, hogy kommunikációs készségeiket fejlesszék és magabiztos előadóvá váljanak. 

Mi a program célja?

A SCIndikátor célja, hogy aktivizálja, láthatóvá és sikeressé tegye a STEM (természettudományi, informatikai, mérnöki, illetve matematika) szakokon hallgató, vagy kutatásuk során a STEM területekhez közel álló módszertant alkalmazó egyetemista és PhD hallgatókat.

Miért jó ez az egyetemnek és az oktatóknak?
  • Az egyetem és az ott folyó kutatások nagyobb reflektorfénybe kerülhetnek. Kommunikációs anyagainkon, csatornáinkon az egyetemük által delegált hallgatók nemcsak a kutatási témájukat, de az egyetemet és a tanszéküket is népszerűsítik.
  • A program jó lehetőséget biztosít az egyetem jó hírének öregbítésére, illetve támogatja a fiatalabb generációk, a jövendő hallgatók elérését. 
  • Azon egyetemeknek, amelyekkel szakmai partnerségre lépünk, lehetőséget kínálunk a megjelenésre a SCIndikátor weboldalán és a program záróeseményén 
  • A SCIndikátor alumni és a szervező Nők a Tudományban Egyesület is kész arra, hogy az egyetemek munkáját segítse egy-egy szakmai előadással.
Tudomány Fesztivál – a SCIndikátor döntő – előreláthatólag 2019. február 22-én
  • A döntő kiemelt célcsoportja a középiskolások és tech vállalatok.
  • Itt bemutatkoznak a program döntősei a nagyközönségnek és a szakmai zsűrinek, itt dől el, ki lesz az Év SCIndikátora.
  • a fél millió forintos fődíj mellett a legjobbak idén is a program támogatói által felkínált, értékes, személyre szabott nyereményekkel térhetnek haza: pl. részvétel nemzetközi konferencián külföldön, szakmai utazás, publikációs lehetőség pl. a  National Geographic vagy az Élet és Tudomány hasábjain. 

Amennyiben egyetért törekvéseinkkel, és úgy látja, hogy az egyetemük számára is ez egy izgalmas lehetőség, kérjük szíves együttműködésüket, hogy a felhívás minél több hallgatójukhoz és oktatójukhoz is eljuthasson.

Ha szeretnének velünk szakmai partnerként együttműködni, várjuk megkeresését az elérhetőségeinken.  Az oktatóknak összeállítottunk egy információs csomagot, amelyben éppúgy megtalálható a diákoknak továbbítható felhívás és a közösségi médiában megosztható, előkészített tartalmak is. 


Kapcsolódó tartalmak