Pécsi napok 2023.

A nagy hagyományú Pécsi Napok idén is a műfaji sokszínűség jegyében kínálja a programokat minden korosztálynak.

Ízelítő a programból :

2023. szeptember 20–24.

Pécsi Napok

Részletes program csatoltan és itt : www.pecsinapokfesztival.hu

Ízelítő a programból :

2023. szeptember 20–24.

Pécsi Napok

Részletes program csatoltan és itt : www.pecsinapokfesztival.hu

szeptember  20. szerda

• ICDIP – International Cultural Day in Pécs
  • 17:00 A PTE Táncoló Egyetem műsora
  • 20:00 Prof. Dr. Miseta Attila, a PTE rektora és Péterffy Attila, polgármester köszöntőbeszéde
  • 20:10 Erual koncertje  - Erual, 22 éves énekes-dalszerző Bretagne-ból, már fiatalon megkezdte zenei pályafutását és zongoratanulmányai a kezdetektől fogva saját dalok komponálására ösztönözték. 2020-ban a Rennes-i Egyetem “Á vous de jouer!” tehetséggondozó  programjának díjazottja lett. Számait a pop, elektro-pop, indie, világzene és francia varieté stílusjegyei inspirálták.
  • 21.30 Sena Dagadu koncert - A magyar könnyűzene meghatározó alakja, a hazai popkultúra központi figurája. Sena ezúttal trióban érkezik Pécsre, Élő Márton és Pásztor Ákos kíséretében.

szeptember 21. csütörtök

• 19:00 Arad Napja
  • 21:00 PMD Blues Band - A Dél-dunántúli régió legidősebb és egytelen blues zenekara az immár 34 éves PMD Blues Band, melyet bő három évtizede Fekete Kálmán alapított, Attila fiával, aki a basszusgitáros posztot látja el. Meghatározó stílusuk a Chicago-blues, annak is főként a shuffle és a boogie woogie alapú táncolható ága. Színpadra áll velük a Sörfőző Zoltán vezette pécsi Brass Dance fúvós trió, kiegészülve a PMD korábbi szaxofonosával, Nagy Balázzsal, így hamisítatlan Chicago-blues hangzást hallhatunk. Műsorukon B.B.King, Albert Collins, Eb Davis, Otis Redding feldolgozások szerepelnek, de két Jimi Hendrix örökzöld is hallható lesz.

szeptember 22. péntek

A Tanuló Város Fesztivál programjai: ptf.ckh.hu

• 16.30 PFZ – Fantasztikus klasszikusok – a Tanuló Város Fesztivál programja
  • 18.00 Tillai Timi énekstúdió koncertje – a Tanuló Város Fesztivál programja
  • 19.00 A Mecsek Táncegyüttes előadása – a Tanuló Város Fesztivál programja
  • 21.30 Punnany Massif - A Punnany Massif zenekar az elmúlt évtizedben sokakkal megszerettette egyedi recept alapján kikevert hangzásvilágát. Mára a hazai zenei élet egyik meghatározó áramlatává vált ez az eredetileg egzotikusnak számító mixtúra, az élő hangszerekre, zenekarra épülő, magyarul előadott, funk-rockot, népzenét, elektronikát ötvöző hip-pop.

szeptember 23. szombat

• 15:00 Rozsda Lovag és a kísértet - musical gyermekeknek egy részben - Pécsi Nemzeti Színház - Kamaraszínház - Az előadás jegyhez kötött! Jegyek: pnsz.hu
  • 17.00 Frank Adél Divatshow – a Tanuló Város Fesztivál programja
  • 19.00 TANAC táncegyüttes – a Tanuló Város Fesztivál programja
  • 21.30 The Biebers - A tíz éves zenekar Puskás Peti vezetésével a jól ismert dalok mellett korábban még sosem hallott számokra is tombolhatnak azok, akik csatlakoznak a Biebers család galaktikus bulijához, szóval ideje megpakolni a csapatáskákat, hiszen „ha hív a város, mindig mennünk kell".

szeptember 24. vasárnap

• 11:00 Rozsda Lovag és a kísértet - musical gyermekeknek egy részben - Pécsi Nemzeti Színház - Kamaraszínház - Az előadás jegyhez kötött! Jegyek: pnsz.hu

XXVII. Európai Bordalfesztivál és I. Bordalnok Énekverseny

• 15:00 Bor és Dal Ünnepe, Népek Bordalai és Táncai - A korábbi évek hagyományaihoz híven összművészeti program szórakoztatja az érdeklődő közönséget a XXVII. Európai Bordalfesztivál záró eseményén. A nemes nedűk kortyolgatásához a zenetörténet legszebb bordalait hallgathatják a  jelenlévők és ha kedvük van, még táncra is perdülhetnek. A jubileumi évbe ért fesztivál (1993 óta 26 európai fesztiválon kívül 4 világfesztivált került megrendezésre) énekesei mellett a program társrendezvénye, az I. Bordalnok Énekverseny döntősei is fellépnek az eseményen.
  • 15:00 Szüreti felvonulás
  • 21.00 ROMENGO Együttes koncert - A Romengo Együttes magyarországi oláh-cigány zenét játszik. A tagok nagy része ezt a muzsikát anyanyelveként sajátította el. Így hagyományos alapokon, a létező cigány népdalok mellett saját számokkal és hangzásvilággal érkezik a magyarországi színpadokra a zenekar, azok után, hogy 2006 óta Európa számos országában igyekezett Magyarország jó hírét vinni.

A részvétel ingyenes.

A programváltoztatás jogát fenntartjuk