IX. Nemzetközi Aventics Pneumobil Verseny

Eger

A Pécsi Tudományegyetem Pollroth csapata idén a távolsági futamon elért, eredményükkel állhatott a dobogó második fokára.

A csapat által épített sűrített levegővel hajtott jármű 9854 m megtételére volt képes egy palack sűrített levegővel.

A versenyre 52 csapat érkezett, 10 magyarországi és 18 külföldi felsőoktatási intézményből. Célkitűzése, hogy közelebb hozza a hallgatókhoz a műszaki és menedzsment területeken jelentkező feladatok és problémák gyakorlatibb és innovatívabb megoldási lehetőségeit.

Résztvevő

Pollroth csapat, II. hely

Csapattagok: Hegedüs Réka (PTE KTK, marketing msc, csapatkapitány), Nagy Bence (PTE MIK, mérnök informatikus), Pap Zoltán (PTE MIK gépészmérnök), Sebestyén András (PTE MIK, villamosmérnök), Malkó Tibor (PTE MIK, felkészítő tanár)