„Fémlemezfedések az építészetben”országos versenypályázat fődíj

A régi és az új találkozásától a fémmel burkolt fémszobrász műhelyig. A Kortárs Építészeti Központban szakmai előadásokkal színesített díjátadón vehették át a díjaikat a PREFA által idén negyedszer meghirdetett „Fémlemezfedések az építészetben“ című országos versenypályázat legjobbjai.

Idén másodszor az építész hallgatók terveikkel külön kategóriában nevezhettek, ahol a hallgatók egy szabadon választott köz vagy lakóépületen mutathattak be PREFA termékek alkalmazásával készített különleges építészeti elképzeléseket.

A hallgató a burkolat alatt oldotta meg a csapadékvíz elvezetését, amelyhez a tervezett PREFA Reynobond kompozit elem ideális választásnak bizonyult, hiszen a szilárdsága, tűzállósága is megfelel az átszellőztetett homlokzatok kialakításához. „A tetőszerkezetet is ugyanabból az anyagból szerettem volna kialakítani, mint a homlokzatot, és ez a rendszer tökéletes megoldást ad erre is. Emellett a rendelhető változatos elemméretek lehetővé tették, a változó ritmusú burkolatkiosztást.” – indokolta a termékválasztást a nyertes hallgató.

Forrás: http://epiteszforum.hu/femlemezfedes-az-epiteszetben-a-nyertesek

Résztvevő