Formabontó lámpával értek el sikert a MIK hallgatói

Nyírfahasáb alapra rögzített kör formájú ledsorral készített izgalmas, formabontó lámpát Sánta Dóra, a PTE MIK építész MSc és Soltész Edit, a PTE MIK belsőépítész tervezőművész MSc hallgatója a Fény Mestere 2021 pályázatra, amellyel elnyerte a szakmai zsűri dicséretét.

A Zero Lamp a nyírfahasáb egyediségéből adódóan végtelen számú variációban létrehozható, rusztikus, izgalmas világot kölcsönöz a térnek, amelyben megjelenik fényével – beltéren és kültéren egyaránt. A világítóeszköz többek között parkok, vadászházak, nyaralók, iskolák, parkolók korszerű megvilágítására is alkalmas, okos megoldásokkal kombinálva egyedileg kapcsolható, programozható, időzíthető. A Fény Mestere pályázatra olyan egyetemi hallgatók munkáit várták, akik gondolataikkal, újító ötleteikkel, világítási terveikkel, a megszokottól eltérő szemléletükkel hozzájárulhatnak a hazai világításkultúra fejlődéséhez.