A 3. legjobb lett hallgatónk a Magyar Építőművészek Szövetsége logópályázatán

A Magyar Építőművészek Szövetsége (MÉSZ) 2022-ben ünnepli alapításának 120 éves évfordulóját, a szervezet által kiírt pályázatra a jubileumi év szlogenjének logószerű grafikus megfogalmazására készített tervet Soltész Edit, a PTE MIK belsőépítész tervezőművész MSc hallgatója, aki munkájával 3. helyezést ért el.

Az „Egész évben építészet, egész évben MÉSZ/120” szlogenhez kapcsolódó tipografikus logó stílusához a múlt század nagy összeművészeti intézményétől, a Bauhaustól merített inspirációt Soltész Edit. Azért, mert mint indoklásában írja: „a Bauhaus köztudottan az építészetre volt a legerőteljesebb hatással, így a logó képes megszólítani a társadalom széles rétegét is – különösen a kultúrára nyitottabb, fogékonyabb réteget – és közvetíti számukra, hogy a MÉSZ erős hatással van az építészetre, illetve hogy a MÉSZ egyet jelent az építészettel”. A logó színében a mai korra válaszol, így neonszíneket kaptak az elemek, ezzel is kifejezve, hogy a szervezet a 21. század kihívásainak is képes megfelelni.