Pécsi Tudományegyetem logo Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar
Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar

A PTE MIK-en nyílt nappal indult a február


Pécs, Boszorkány út 2.

A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara 2018. február 2-án tartotta a 2017/2018-as tanév második nyílt napját, amelyre közel 250 diák látogatott el. 

A MIK Boszorkány úti Campusának aulájában a hallgatók az oktatóik segítségével megvalósított terveivel, munkáival, művészi alkotásaival ismerkedhettek meg az érdeklődők, ízelítőt adva ez által az egyetemen megszerzett elméleti tudásuk gyakorlatba történő átültetésének eredményeibe.

Az oktatók előadásokkal várták a középiskolásokat, bátran kérdezhettek tőlük az egyes szakok sajátosságairól. A hallgatókkal folytatott beszélgetések során a kollégiumi életről, a délutáni, oktatáson kívüli programokról és a tanulmányi fortélyokról egyaránt tájékozódhattak a diákok. A laborlátogatások lehetőséget adtak arra, hogy a gyakorlati helyeket és eszközöket is megtekinthessék, ahol a későbbiekben, mint hallgatók dolgoznak majd.

A délelőtt folyamán az egyes szakok standjaiknál érdekes programokkal fogadták az érdeklődőket:

Tanulmányozhatták az építőmérnökök különleges szerkezeteinek terveit, az általuk készített betonhidat.

Az építész és építőművész hallgatók rajzaiból és makettjeiből kiállítás készült, valamint az oktatókkal és hallgatókkal közösen adott volt a lehetőség a sokdimenziós kockákkal való alkotásra is.

A környezetmérnököknél bárki tekerhetett egy palacsintáért, pontosabban a tekeréssel működtetett indukciós főzőlapon készültek a finomságok. Ezzel párhuzamosan sok környezetvédelmi mérési érdekességgel várták az érdeklődőket.

A gépészmérnök hallgatók épületgépészeti rajzaikat és többek között egy általuk készített differenciálmű modelljét mutatták be a diákoknak és kísérőiknek.

Az ipari termék- és formatervező mérnök hallgatók egy olajoskannából készített hangfallal szórakoztatták a közönséget, de elhozták a saját terveik alapján készített műfegyvereket, a vákuumos présgépjüket és az ezzel készített érdekes tárgyakat.

A villamosmérnökök kiállították a Pollroth Team környezetbarát, sűrített levegő által működtetett pneumobilját és a SKART - Unique Electric Motorcycle elektromos motort, melynek egyedisége a lézerrel vágott és 3D nyomtatóval készített alkatrészeiben rejlik. A játékos kedvűek kipróbálhatták a szintén sűrített levegő által mozgatott ügyességi játékot és a gokartra épített szimulációs autóversenyt is.

A mérnökinformatikus hallgatók termében az általuk programozott robotokat, a saját fejlesztésű szimulációs programjaikat, érzékelő játékaikat tették közszemlére, a vállalkozó kedvűek drónt röptethettek a testmozgásukkal és megfigyelhették a 3D nyomtatót munka közben. 

Az érdeklődő diáklányok számára egy különleges programmal is készült a Kar, a ’Műszaki pályán is meNŐK vagyunk’ programsorozat részeként. Ezen a műhelybeszélgetésen dr. Medvegy Gabriella dékán asszony mesélt a női karrierről, a műszaki pálya nehézségeiről és előnyeiről női szemmel.

Duális partnereink is képviseltették magukat, akiknél a szülők, kísérő oktatók is tájékozódhattak a duális képzési forma érdekességeiről, előnyeiről, a cégek által nyújtott lehetőségekről. A programon résztvevő partnereink: E.ON Dél-dunántúli Áramhálózati Zrt., Alukonstrukt Építőipari Szolgáltató és Kereskedelmi Kft., Novell Professzionális Szolgáltatások Magyarország Kft., Büttner és Társai Szerszámelemgyártó és Kereskedelmi Kft., Hauni Hungaria Gépgyártó Kft, Matro Kft., MCS Vágóhíd Zrt., KondiCAD Kft.