MIK 3D MechMania
A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar Gépészmérnöki szak vezetése versenyt hirdet a 3D gyártás és a CAD tervezés középiskolai diákok körében történő népszerűsítésére.
Időpont: 2025. január 15-16.
A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar Gépészmérnöki szak vezetése versenyt hirdet a 3D gyártás és a CAD tervezés középiskolai diákok körében történő népszerűsítésére.
Időpont: 2025. január 15-16.
Madáretetőket és a hallgatók által készített egyedi grafikájú madárodúkat, valamint az ökológiai diverzitást elősegítve denevérodúkat helyeztek ki a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának (PTE MIK) parkjába, amelyet madárbarát környezetté igazítva az intézmény megkapta a Madárbarát Munkahely címet. A kar oktatói, munkatársai és hallgatói a jövőben ellenőrzik, karbantartják az odúkat, a téli időszakban pedig folyamatosan etetik a madarakat. A madárbarát munkahely kialakítása ezzel nem ért véget, tervezik, hogy a jövőben más típusú madárodúkat is kihelyeznek, hogy még több faj lehessen hasznos „ingatlanfoglaló”. Az intézmény parkjába madáritatók, valamint az ökológiai egyensúly fenntartásaként rovar- és méhhotelek, továbbá sünhotelek is kerülnek majd.
Ismét színes előadás kínálattal várja a színház szerelmeseit a Katona József Színház.
Év végi ünnepek közeledtével újabb programokba enged betekintést Pécs városa a kultúra szerelmeseinek.
Az MTA200 rendezvénysorozathoz kapcsolódóan indítja útjára a Debreceni Akadémiai Bizottság Műszaki Szakbizottsága, a Debreceni Egyetem Műszaki Kara és a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara az Innovation in Engneering Education (IEE) nemzetközi konferenciasorozatot.
Együttműködési megállapodást írt alá a Metropolitan State University of Denver és a Pécsi Tudományegyetem, melynek célja közös képzések, oktatási együttműködési projektek megvalósítása, a hallgatói és oktatói mobilitás, valamint a nemzetköziesítés támogatása.
Időutazásra hívták a 2024-es Challenge.ON verseny nevezőit, akiknek az 50 év múlva működő villamosenergia-hálózatra kellett ráhangolódniuk. A villamosmérnök-hallgatók számára meghirdetett országos szakmai versenyen három fordulóban mérték össze a tudásukat a háromfős csapatok. A budapesti élő döntőbe a legjobb 8 csapat jutott be, köztük a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának MIK-Tech (Hegedűs Luca, Görcsös Ákos, Bodó Attila) és PTE MIK Póznamókusok (Rittlinger Betti, Kőhegyi Nikolett, Szép Patrik) csapata. A versenyzőknek egy vitapárbajon az előre megadott témakörökben kellett képviselniük a pro vagy a kontra oldalt. A döntőt a legjobban vitázó formáció, a PTE MIK Póznamókusok csapata nyerte meg.
November
7-én, a Magyar Tudomány Napja alkalmából rendezett Díszdoktoravató
Ünnepi Szenátusi Ülésen karunk oktatói közül többen elismerésben
részesültek, valamint ezen az ünnepségen vehették át doktori és habilitált kinevezéseiket a fokozatot szerzett kollégáink.
Helyszín: PTE ÁOK AULA
Időpont: 2024. November 11. 19:00