Pécsi Tudományegyetem logo Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar
Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar

  1. MIK
  2. Hírek

Karrierest sorozat következő vendége a BAT Hungary

Az esemény keretében lehetőséget biztosítunk a hallgatóknak egy meghatározó, Pécs és vonzáskörzetében működő vállalkozás informális keretek közt történő megismerésére. A Karrieresten a hallgatók első kézből értesülnek a cégnél elérhető karrierutakról a szakmai gyakorlattól a senior, illetve vezető pozíciókig. 

Februári Programajánló

Kedves Kultúrabarátok!

Ismét érdekes programokkal várja Pécs városa a kultúra szerelmeseit.

Pécsi építészhallgatók ötletei is formálják a 2000 éves várost

Ami más városokban még szokatlan, Pécsett kiválóan működik. A pécsi vásártéren a mai kor követelményeinek megfelelő árusítás módjára, helyének kialakítására, a vásártér tájépítészeti, valamint építészeti megújítására fogalmazták meg néhány évvel ezelőtt a javaslataikat a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara (PTE MIK) építészhallgatói, akik azóta is több alkalommal vettek részt ötleteikkel a város különböző tereinek formálásában. Részesei voltak a Pécsi-víz völgyének vagy a város és az egyetem összefonódását vizsgáló egyetemi campusok új koncepciója kialakításának, mint ahogy foglalkoztak a régi vásárcsarnok épületének újrahasznosításával vagy a mecseki parkerdő fejlesztésével is. A város és a kar között a közelmúltban kötött együttműködési megállapodás keretében pedig most kezdődik egy az egyetemisták által is sokat használt útszakasz újragondolását támogató projekt, amelyben Pécs városa szintén számít az egyetemi építészhallgatók által képviselt, a fenntartható fejlesztést, a zéró ökolábnyomot is fókuszba állító javaslatokra. 

Szakmai gyakorlat a kormányhivatalban

Csatlakozz te is a megújult gyakornoki programunkhoz!
Jelentkezési határidő: 2024. Február 20.
Mit kínálnak:

  • A legváltozatosabb szakterületeket egy helyen
  • Nagy tapasztalattal és hivatástudattal rendelkező, felkészült gyakorlatvezetőket
  • A szolgáltató, ügyfélközpontú közigazgatásra fókuszáló, támogató munkahelyi légkört

Diplomaosztó Ünnepély

A PTE Műszaki és Informatikai Kar magyar nyelvű diplomaátadó ünnepségének tervezett időpontja 2024. február 10. (szombat) 10:00 és 12:00 óra, helyszíne: Műszaki és Informatikai Kar (7624 Pécs, Boszorkány út 2., A010-es terem).

Délelőtt 10 órai kezdettel a Gépészmérnöki BSc; Gépészmérnöki MSc; Létesítményenergetikai szakmérnök, Ipari termék- és formatervező mérnöki BSc; Környezetmérnöki BSc; Villamosmérnöki BSc; Mérnökinformatikus BSc; Tüzelőanyag-cella és hidrogéntechnológia szakmérnök / szakember; 12 órai kezdettel az Építészmérnöki BSc; Építészmérnöki osztatlan; Építőmérnöki BSc; Szerkezet-építőmérnöki MSc; BIM szakmérnök; Homlokzattervező szakmérnök szakon végzett hallgatók vehetik át a diplomájukat.

Mély megrendüléssel tudatjuk, hogy elhunyt Dr. Juhász Pál egyetemi docens, egykori informatikai igazgató

Dr. Juhász Pál egyetemünk informatikájának évtizedeken át meghatározó személyisége volt. A Pollack Mihály Műszaki Főiskola alapító oktatója, és a jogutód karon folyamatosan oktatott 1970-től 2010-ig. A Főiskolán működő Dél-dunántúli Regionális Számítóközpont vezetője volt annak megszűnéséig (kb. 1994). Az 1995-től az integrált JPTE, majd 2000-től az integrált PTE első informatikai vezetője volt, 14 éven át, 2009-es nyugdíjazásáig. Az általa vezetett szervezet először a Rektori Hivatal, majd később Gazdasági Főigazgatóság keretei között működött.

Egykori munkatársai ma is tisztelettel és szeretettel emlékeznek erre az időszakra.

Saját maguk tervezte 3D-nyomtatott autókkal versenyeztek a diákok Pécsett

Maguk által a helyszínen tervezett és 3D nyomtatott elemekből épített egyszerű autókkal kellett teljesíteniük egy modellautópályán egy adott távolságot középiskolás diákokból álló csapatoknak a MIK 3D MechManián. A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara (PTE MIK) által első alkalommal meghirdetett versenyen valósághű kihívásokkal néztek szembe a versenyzők: a táv gyors teljesítése mellett arra is ügyelniük kellett, hogy a modelljük elférjen a versenypályán kialakított híd alatt, az alváz ne akadjon fenn a bukkanókon és jól feküdjön a kanyarokban. Ugyan előzetes tervezési, programozási ismereteket nem igényelt a versenyen való részvétel, a diákok meglepően magabiztosan teljesítették a követelményeket. A legjobb csapat tagjai személyenként egy-egy 3D-s nyomtatóval lettek gazdagabbak.