Óriási gépész siker az Országos Hegesztési Versenyen!

2019. április 12-én került megrendezésre a VII. Országos Hegesztési Verseny Budapesten a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Hegesztési Szakosztálya szervezésében.

A versenyre 14 csapat nevezett az ország valamennyi gépészmérnököket oktató egyeteméről. A 16 fordulóból álló 4 órás küzdelem többek között hegesztési feladatokból, anyagismereti és hegesztés technológiai és biztonságtechnikai tesztekből, ultrahangos vizsgálatból és röntgenfelvételek értékeléséből, műszaki rajzok elemzéséből és ügyességi feladatokból állt.

A végeredményt – amely az egyes versenypontokon szerzett pontszámok összesítéséből alakult ki – izgalommal várták a résztvevők. Nagy örömünkre ebben az igen komplex versenyben az első helyet karunk gépész csapata szerezte meg.

A csapat tagjai Rónai Roland, György Dávid, Szabó Bence és Mánfai Norbert gépészmérnök hallgatók voltak, akiket Meiszterics Zoltán mesteroktató készített fel. A hegesztési gyakorlatokra a Hauni Hungária Gépgyártó Kft. hegesztőmérnöke – karunk volt hallgatója – Riszt Péter segítségével készültek fel hallgatóink.

A csapat tagjainak és a felkészítő oktató kollégáknak szívből gratulálunk!