Jelentős fölénnyel teljesítették pécsi villamosmérnök-hallgatók a „Challenge.ON” kihívását

Az E.ON virtuális irodájának energiaellátását kellett helyreállítani különféle mérnöki feladványok megoldásával, hogy a versenyzők kiszabadítsák az épületbe szorult munkatársakat – ez volt a kétfordulós villamosmérnöki esettanulmány verseny feladata, amelyet egy online szabadulószobában hajtottak végre a Challenge.ON résztvevői.

Az E.ON Hungária Zrt. által szervezett és az EcoSim Üzleti Szimulációk Kft. által a közelmúltban lebonyolított versenyen a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának villamosmérnök duális hallgatói az első helyen végeztek. A pécsi csapat jelentős fölénnyel nyerte meg a versenyt, elért pontszámuk többszöröse volt a második helyezett csapaténak.

A verseny célja az volt, hogy a versenyzők az online villamosmérnöki és általános, az áramszolgáltatóval kapcsolatos feladatokon keresztül betekintést nyerjenek az E.ON Hungária vállalatcsoportba tartozó társaságok mérnökeinek világába, és megmutassák a villamos energetikával kapcsolatos szakmai tudásukat. Az ötfős csapatoknak a komoly szakmai feladatok megoldása mellett az erőforrásaik gondos beosztására, a megfelelő taktikára is szükségük volt a kiváló szerepléshez. A pécsi csapat sikeréhez a mindennapi munkájukban is támogató Maza Gábor Mérnökiroda operatív irányítója is nagyban hozzájárult.

Az 1. helyezést elérő Pécs Duális 1 csapat tagjai: Monostori Bence, Botykai Dávid, Rigó Eszter Júlia, Horváth Soma, Károly Levente.