Egyetemi Sportéletért Díj Sárosi Laurának

Kodály Központ, Pécs

Az Egyetem rektora 2016. szeptember 1-én a Kodály Központban rendezett ünnepélyes évnyitón adta át a kiemelkedő teljesítményt nyújtó hallgatóknak járó díjakat. Az Egyetemi Sportéletért Díjban részesült többek között Sárosi Laura környezetmérnök szakos hallgatónk. Áldozatkész munkájával és kiemelkedő sport teljesítményével méltón öregbítette Egyetemünk hírnevét. Sárosi Laura MOB fair play különdíjat kapott, valamint ranglistás helyezése alapján 20 év után ismét szerepelt magyar tollaslabdázó a Riói Olimpiai Játékokon 2016-ban.

SÁROSI LAURA környezetmérnök szakos egyetemi hallgató, a pécsi Multi Alarm Sportegyesület versenyzője. 2008-ban és 2010-ben junior magyar bajnokságot nyert. 2009-ben a felnőtt bajnokságon bronzérmes lett. 2013-tól megszakítás nélkül nyeri a női egyes magyar bajnokságot.

A 2016-os Európa-bajnokságon a második fordulóban német ellenfelének elszakadt a cipője. Mivel tartalékcipő nem állt rendelkezésre és várakozási idő nem volt, így a szabályok szerint Sárosi Laura győzelmét kellett volna jegyzőkönyvezni, ő azonban felajánlotta saját tartalékcipőjét és a folytatásban a mérkőzést elvesztette. Ez akkor jelentősen csökkentette olimpiai indulásának lehetőségét. Cselekedetéért a későbbiekben a MOB fair play különdíját kapta.

2016 májusában a világranglistás helyezésével kvalifikálta magát az olimpiára. Így húsz év után első magyar tollaslabdázóként szerepelt az ötkarikás játékokon Rióban.