IV. Fiatalok EUrópában szakmai konferencia

Időpont:

A Sopianae Egyesület a Europe Direct | Baranya Megyei Európai Információs Pont és a Pécsi Tudományegyetem Doktorandusz Önkormányzata szakmai védnökségével IV. Fiatalok EUrópában címmel szakmai konferenciát rendez Pécsett.

Az esemény 2017. november 24–25. között kerül megrendezésre a Zsolnay Kulturális Negyedben.

A konferencia fő témája a Római Szerződés aláírásának 60. évfordulója alkalmából az európai integráció elmúlt hatvan évének eredményei a gazdasági fejlődés, a jogrendszer, a tudományos innováció, a fenntarthatóság és az esélyegyenlőség terén.

A konferenciára a fő témához kapcsolódó előadások mellett várjuk valamennyi az Európai Unióhoz, s a fiatalok aktivitásához kapcsolódó előadást tudományterületi megkötés nélkül!

Tervezett szekciók:

• Jogtudományi Szekció
  • Energiapolitikai szekció
  • Politikatudományi Szekció
  • Geopolitikai szekció
  • Közgazdasági- és gazdaságtudományi szekció
  • Jean Monnet Interdiszciplináris szekció

A regisztráció határideje: 2017. október 20.

A felhívás részletei és további információk mellékelve, valamint az alábbi honlapokon:

A konferenciával kapcsolatos kérdéseket az feu@sopianae.com e-mail címen lehet feltenni.