Siker Egerben is!

Úgy tűnik, amelyik versenyen a Pollackos hallgatók elindulnak 2013 tavaszán, azt vagy megnyerik, vagy dobogós helyezést érnek el.  Így történt ez 2013. május 10-11-én  Egerben is, ahol hallgatóink  a  „VI. Nemzetközi Rexroth Pneumobil Verseny 2013”  távolsági futamában első és a gyorsulási futamában második helyezést értek el!

A hallgatóink által fejlesztett autó 8918 m-t tett meg egy palack (2 m3) sűrített levegővel!  A nagy érdeklődés mellett megrendezett versenyen egy ún. „Flúgos futam” is indult, ahol autóversenyzők és cégvezetők próbálhatták ki a csapatok által fejlesztett versenyautókat. A Pollack 31-es rajtszámú pneumobil autójával Vogel Adrienn autóversenyző indult és majdnem 1 másodperccel gyorsabban tette meg a versenytávot a Michelisz Norbert által vezetett 22-es rajtszámú pneumobil autónál.

A győztes csapat tagjai voltak:

Hegedüs Réka ipari termék- és  formatervező mérnök hallgató
Malkó Tibor villamosmérnök hallgató
Nagy Bence mérnök informatikus hallgató
Zegnál Marianna Beatrix gépészmérnök hallgató
Felkészítő tanár: Megyeri Péter mérnöktanár

Időmérő eredmények a motorsport.hu oldalon és a további eredmények és fotók a pneumobil.hu oldalon találhatók.

Sikerükhöz gratulálunk!