Pécsi Tudományegyetem logo Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar
Pécsi Tudományegyetem
Műszaki és Informatikai Kar

  1. MIK
  2. Hírek

Építész stúdió álláslehetőség

Fónagy Dóra építész stúdió számos építészeti / belsőépítészeti projektjeit integráltan tervezi más építész stúdiókkal (Csillag Tibor Stúdió, Paradigma Ariadné). Ezekbe a projektekbe szeretnék megerősíteni a csapatot új építész / designer munkatárssal napi 8 órás munkakörben.

Stanisław Lem European Research Prize (Lem Prize)

We cordially invite young scientists at your institution to take part in the second edition of the  international competition for Stanisław Lem European Research Prize, organized by the Wrocław University of Science and Technology in Wrocław, Poland.

SIEMENS a PTE-MIK-en!

A SIEMENS és a PTE-MIK szabadon választható tantárgyat indít 7. féléves villamosmérnök hallgatók részére.

50 éves a gépészmérnökképzés a PTE-n – már mester szintű programokkal is

Az épületgépész és a szilikátgépész szak megalapításával indult öt évtizeddel ezelőtt Pécsett a Pollack Mihály Műszaki Főiskolán a gépészmérnökképzés, amely a magas szakmai színvonal és az erős gyakorlati oldal miatt rövid idő alatt az ország minden részéből vonzotta a mérnökpályát választókat.

Pótfelvételi 2022

Még nem késő, hogy pótfelvételizz a MIK-re. Jelentkezz 2022. augusztus 5-ig és tanulj Magyarország legdinamikusabban fejlődő mérnökképző felsőoktatási intézményében!

Pécsi Fecskeház Wuppertalban

 A PTE Műszaki és Informatikai Karának csapata, a Lungs of the City Team részt vett a németországi Wuppertalban megrendezett Solar Decathlon Europe nevű nemzetközi, egyetemek közötti környezettudatos házépítő versenyen, ahol is első díjat kapott az emberközpontú belsőépítészetért. A PTE-MIK egyedüli magyar csapatként indult, 18 egyetem nevezett, 16 fel is építette a házát.

Történeti épületdiagnosztikai és -rehabilitációs továbbképzés Pécsett

Visszafordíthatatlan károkat okozhat az építészeti emlékekben, műemlékekben, ha megfelelő szakértelem nélkül kezelik vagy újítják fel azokat. Hazánkban a több tízezer műemléki besorolású épület mellett megszámlálhatatlan történeti épületet tartanak nyilván, szakszerű fenntartásuk, renoválásuk vagy új funkcióra való átalakításuk megtervezéséhez olyan 21. századi diagnosztikai eljárásokra van szükség, amelyek minél kevesebb beavatkozással teszik lehetővé a szerkezetek kutatását. Ezt felismerve indította el új képzését két éve a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara (PTE MIK), amely egyedülálló módon két különleges területtel egészíti ki a leendő szakemberek tudását: a tervezéshez használt Épület Információs Modellezést (BIM), valamint a roncsolásmentes vizsgálatokat érintő speciális modulokkal. Az első pécsi évfolyam 2022 júliusában kapja meg a diplomáját.