Kiemelt nemzetközi elismerésben részesültek a PTE MIK belsőépítész hallgatói

A képzés mesterszakos hallgatói a Las Vegas-i Buildner Architecture Competitions nemzetközi építészeti versenyen a képzés eddigi egyik legmagasabb elismerését kapták. A pályázatokban olyan rugalmas, innovatív, kísérleti fázisú koncepciót kellett javasolniuk a tervezőknek, amelyek alkalmasak lehetnek a lakásárak csökkentésére. A Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának Belsőépítész MA szakos hallgatóiból álló egyik csapat tiszteletbeli elismerésben részesült, három csapat projektje pedig bekerült a legjobb 20 közé.

A kihívás tiszteletbeli elismerésében a Gantumur Bujinlkham, Lujain Ahmad Mohamadamen és Sara Ardalan Hussein mesterszakos hallgatók által alkotott csapat részesült.

További információ: Architecture Competition Las Vegas Affordable Housing Challenge Honorable mention winners - University of Pécs (architecturecompetitions.com)